Entegrasyon

Endüstri 4.0 ve/ya Dijital Dönüşüm kapsamında sistemler arası entegrasyon öncelikli ve önemli bir konudur. İşletmede kullanılan birbirinden farklı sistemlerin ortak dili konuşarak birbirinden haberdar olmaları tekrar işlerin yapılması nedeniyle oluşan zaman kayıplarını önlemenin yanında, insan hatalarından kaynaklanabilecek tutarsız verilerin oluşumunu da önleyecek bir yapılanmadır. Deneyimlerimizle, gerek yatay (iş ortakları arasındaki sistemlerin konuşturulması) gerek dikey (kurumda mevcut ERP, CRM, BPM, MRP, MES vb) sistem iletişimlerinin sağlanması için hazırız.

  • Yatay Entegrasyon Örneği : Sipariş Portalı

Müşterilerinizden birçoğu bilindik ürünlerinizden her gün sıklıkla düşük miktarlarda ve çeşitli kalemlerde sipariş veriyorlar. Daha sonrasında da bu siparişlerin teslimatı konusunda yoğun bir telefon trafiği yaşıyorsunuz. Hatta sadece bu iletişimler için bünyenizde ya satış destek elemanları istihdam ediyorsunuz ya da deneyimli çalışanlarınızın gün içinde defalarca bölünerek arayan müşterilere yanıt vermesini kabul etmek durumunda kalıyorsunuz. Artık ek insan kaynağı ihtiyacı duymadan ve/veya çalışırken kalite zamanınızı gereksiz telefon yanıtlarıyla kaybetmeden verimli çalışma ortamını oluşturacak bir çözüm var. müşterilerinizin sizi bölmeden, diledikleri zaman ve mekanda güvenli ve hızlı sipariş vermelerine imkan verecek Sipariş Portalı çözümünü size özel geliştiriyoruz.

  • Dikey Entegrasyon Örneği : hepsi bir arada “bir” etmeyen yatırımlar

Işletmenizde muhasebeden finansa, üretim yönetiminden tedarik zincirine, müşteri ilişkilerinden bakım-onarım yönetimine kadar uzanan birbirinden farklı ürünler kullanıyorsunuz. Ancak, bunların çoğundan ve/veya tümünden veri ihtiyacı olduğunda arzu ettiğiniz bilgiyi oluşturmak için her bir üründen excel’e aktarım yapıyor, tüm excel dosyalarını bir şekilde bir araya getiriyor, yeni hesaplamalar yaparak veriyi bilgiye dönüştürme sürecinde zaman harcıyorsunuz. Süreç içinde, hem insan kaynağının extra ve tekrarlanan zamanı, hem de yapılan işlerin doğası gereği hataya meyilli olması da elinize ulaşan raporlara kafanızda soru işaretleri ile bakmanıza neden oluyor. Oysa günümüzde veri iletişimini sağlayacak entegrasyonları oluşturmak mümkün. Üstelik bunu yaparken, sadece ürün tedarikçilerinizin size sunduğu imkanlar dahilinde değil, güncel teknolojik altyapıları da değerlendirerek işletmenizin bütünleşik teknoloji altyapısını geliştirmek mümkün. Bize derdinizi ve hayalinizi anlatın yeter, çözümlemeyi biz yaparız.

BPM destekli Satın Alma, Kalite Güvence,

Bakım Otomasyonu ve CRM süreçlerinin bütünleşik olarak hizmete alınması konusunda mevcut sistemlerinizi değiştirmeden ve eldeki verileri en verimli şekilde kullanarak işletmenizi dijital dönüştürmeye yönlendirecek entegrasyon çözümleri ile teknolojik bir platform üzerinde beklediğinizden daha ötesini mobil ve “no-code” ya da “low code” altyapısı ile sunuyoruz.